Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Nga fillimi i pandemisë 25 persona humben jetën nga Covid-19 në Malishevë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Në komunën e Malishevës nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 25 persona, ndërsa 353 janë infektuar.

  264 prej tyre janë shëruar, ndërsa aktive janë 64 raste.

  Ky është njoftimi i plotë i kësaj komune përkitazi me gjendjen aktuale:

  Sot në territorin e Komunës së Malishevës, janë shëruar 4 persona të cilët kanë qenë të prekur me covid-19, ndërsa janë regjistruar edhe 8 raste tjera. Këto të dhëna janë konfirmuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në komunikimin e rregullt me Komunën e Malishevës.

  Rastet e regjistruar sot vijnë nga këto vendbanime: Në Malishevë 3 raste dhe nga 1 rast në Pllaqicë, Lladrovc, Llazicë, Bubavec dhe Damanek, ndërsa numri i rasteve aktive është 64.

  Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga data 14 mars, e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 353 persona, prej tyre 264 janë shëruar, 25 kanë vdekur ndërsa aktiv me covid-19 janë edhe 64 persona.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  23 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit, nga 140 testime të bëra. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...
  Lajme24 Mars 2023
  Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale “Ngacmim” që ka ndodhur më datë 28/02/2023...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri Edi Rama ndodhet në Britaninë e Madhe prej dy ditësh. Në një komunikim në auditorin e Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare,...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.