[wp-story]

Bota/Rajoni

​Në Maqedoninë Veriore, 26 viktima dhe 489 raste të reja me Covid-19

​Në Maqedoninë Veriore, 26 viktima dhe 489 raste të reja me Covid-19
21:28 | 25 Dhjetor 2020

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 892 teste të dyshuara për koronvirus dhe prej tyre 489 kanë rezultuar pozitivë, ose 26 për qind e tyre.

Po ashtu në 24 orët e fundit 26 pacientë kanë humbur betejën me virusin.

Ndërkohë 748 persona janë shëruar në 24 orët e fundit.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera