Lajme

​Në infektivë po trajtohen 107 raste me Coronavirus, 55 në oksigjenoterapi

​Në infektivë po trajtohen 107 raste me Coronavirus, 55 në oksigjenoterapi
12:14 | 08 Korrik 2020

Në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot gjinden të hospitalizuar 107 raste me Covid-19.

Sipas njoftimi të kësaj klinike, 55 raste janë duke u trajtuar në reparte me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Në repartin e Mjekimit Intensiv janë duke u trajtuar 2 raste; 2 rastet janë në gjendje të rëndë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Ndërsa dje janë lëshuar nga Klinika Infektive 7 pacientë.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera