Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Malisheva ekzekuton nga 100 euro për 406 nëna

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Komuna e Malishevës ka bërë ekzekutimin e 40 mijë e 600 euro për 406 nëna që kanë lindur gjatë këtij viti e që kanë aplikuar për përkrahje.

  Kjo vie në kuadër të zbatimit të vendimit të Kuvendit të Komunës së Malishevës për përkrahje financiare për nënat që lindin.

  Drejtori i Drejtorisë për Buxhet dhe Financa në komunën e Malishevës, Valon Mazreku ka bërë të ditur për ekzekutimin e mjeteve financiare për 406 nënat në këtë komunë.

  “Janë ekzekutuar mjete për të gjitha ato nëna që kanë lindur fëmijë dhe kanë aplikuar për përkrahjen që Komuna e Malishevës e ofron dhe bëhet për 406 nëna që kanë aplikuar, dhe të cilat përkrahen me nga 100 euro. Pra janë ekzekutuar 40 mijë e 600 euro”, ka bërë të ditur drejtori Mazreku.

  Nëpërmjet një komunikate nga komuna e Malishevës thuhet se drejtori Mazreku, ka sqaruar, se kjo përkrahje bëhet sipas vendimit të Kuvendit të Komunës së Malishevës, dhe përkrahja nga 100 euro për çdo fëmijë të lindur, ndërsa kjo përkrahje do të vazhdoj për aq sa ky vendim është në fuqi dhe nuk ndryshohet me vendim tjetër.

  Ai gjithashtu ka bërë të ditur se brenda vitit kjo është hera e dytë që ekzekutohen mjete për nënat që kanë aplikuar për përkrahje.

  “Në muajin prill është bërë ekzekutimi i mjeteve për 400 nëna dhe tani për 406 nëna, që i bie se brenda këtij viti janë përkrahur 806 nëna, apo shprehur në mjete, janë paguar 80 mijë e 600 euro.

  Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se nuk dëshirojnë ta vazhdojnë debatin në Kuvend pa prezencën e kryeministrit Kurti....
  Lajme23 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë. Sipas njoftimit për media theksohet se pasditen e djeshme në stacionin policor në...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti sërish e ka lëshuar sallën e Kuvendit. Sigurisht dalja e tij nuk u pritë mirë nga opozita, por kreu...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Wurz Design kompani e njohur për projektimin e Qendrave të Trajnimit për Siguri Rrugore, qendra që tashmë i ka ndërtuar në pjesën...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një urdhër-arresti është lëshuar kundër Vladimir Putin nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), që do të thotë se presidenti rus do të arrestohet...
  Lajme23 Mars 2023
  Dragan Kovaçki nga VMRO-DPMNE thotë se para 10 ditëve në Kosovë janë arrestuar agjentë të shërbimit të inteligjencës ushtarake të Maqedonisë. Kovaçki...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeparlamentari Glauk Konjufca ia ka dhënë një vërejtje nënkryetarit të Kuvendit, deputetit të LDK-së, Kujtim Shala, i cili shau pak para se...
  Lajme23 Mars 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, para Komitetit të Senatit është pyetur edhe për marrëveshjen e fundit mes Kosovës dhe Serbisë nga...
  Vip23 Mars 2023
  Cameron Diaz nuk do të kthehet më në Hollywood pasi njerëzit e afërt të saj kanë zbuluar se ajo nuk mund të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.