Lajme

​LVV e LDK akuzojnë njëra-tjetrën për bllokim të punës së Komisionit hetimor rreth privatizimit

​LVV e LDK akuzojnë njëra-tjetrën për bllokim të punës së Komisionit hetimor rreth privatizimit
12:13 | 28 Shtator 2020

Komisioni hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë ka miratuar listën me katër emra të ekspertëve të jashtëm, edhe pse nuk janë bërë publik emrat e tyre.

Megjithatë për përzgjedhjen e tyre pati përplasje ndërmjet kryesuesit të këtij komisioni, Hajrulla Çeku të Lëvizjes Vetëvendosje dhe anëtares Doruntinë Maloku nga LDK, duke akuzuar njëri tjetrin për bllokimin e punës së këtij komisioni.

Komisioni vendosi që intervistat me dëshmitarë të fillojnë nga data 12 tetor.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera