Lajme

​Lushtaku mbledh një pjesë të bashkëluftëtarëve, kujtojnë kohët që sollën lirinë

​Lushtaku mbledh një pjesë të bashkëluftëtarëve, kujtojnë kohët që sollën lirinë
22:58 | 17 Shtator 2020

Kryetari i PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku ka kaluar mbrëmjen e së enjtes me një pjesë të bashkëluftëtarëve në familjen Gubetimi të Vanifcit.

Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se janë mbledhur për të kujtuar kohët që sollën lirinë e vendit.

Ky është statusi i tij i plotë:

Në mesin e një pjese të bashkëluftëtarëve të familjes Gubetini në Vanofc, duke kujtuar kohët që sollën lirinë e vendit. Ballëhapur e kokëlart qëndrojnë familjet anë e mbanë Kosovës, të cilat dhanë gjithçka për lirinë e atdheut. SL

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera