Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Limaj: Qytetarët tanë në Karaçevë nuk do të jenë asnjëherë vet

  FrontOnline
  08 Gusht 2020

  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pas hyrjes së xhandarmërisë serbe në Karacevë të Kamenicës.

  Përmes një statusi në Facebook, Limaj ka siguruar qytetarët e asaj pjese se nuk do të jenë asnjëherë vet

  Ai ka thënë se provokimet e herë pas hershme të forcave ushtarake serbe në fshatrat e brezit kufitar brenda territorit të Kosovës duhet të marrin përgjigjen e duhur nga ana e institucioneve tona të sigurisë dhe KFOR-it.

  Ky është statusi i tij:

  Qytetarët tanë në Karaçevë dhe kudo tjetër nuk do të jenë asnjëherë vet.

  Institucionet e Kosovës do të ofrojnë siguri për gjithë në çdo pjesë të vendit.

  Provokimet e herë pas hershme të forcave ushtarake serbe në fshatrat e brezit kufitar brenda territorit të Kosovës duhet të marrin përgjigjen e duhur nga ana e institucioneve tona të sigurisë dhe KFOR-it.

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti Hisen Berisha nga radhët e PDK-së ka folur për Front Online lidhur me situatën në veri ku ka komentuar tensionet atje....
  Lajme02 Qershor 2023
  Aleanca Veri-atlantike nuk do të lejojë që tensionet në Veriun e Kosovës të zgjerohen në vendet përreth, por as brenda Kosovës, ka...
  Lajme02 Qershor 2023
  Zyrtarët e Doganës së Kosovës kanë konfiskuar 568 litra tretës gjatë një aksioni në rajonin e Ferizajt. Ky aksion, siç njofton ky...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Instituti GAP ka publikuar statistikat të cilat thonë se numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Ukraina e kupton se është “e pamundur” të bashkohet me NATO-n derisa të përfundojë lufta, tha presidenti i saj. Volodymyr Zelenskyy tha...
  Lajme02 Qershor 2023
  Zëvendës-kryeministrja e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla gjatë fjalimit të saj në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për gjendjen në veri,...
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal (MAPL), Elbert Krasniqi, në seancën e Kuvendit të Kosovës, ka bërë të ditur se dy kryetarët...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është takuar me ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Ai tha se raportet e Kosovës me ShBA-në...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Kuvendi Kombëtar i Republikës Srpska mirëpret të drejtën e Serbisë për të mbrojtur të drejtën për mbijetesë të popullit serb në Kosovë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.