Gjuha:
×
 • Auto
 • Auto

  ​Ky është aplikacioni që posedon më së shumti njohuri për ju

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Sa herë që mendoni se diçka është falas në internet, mendoni përsëri pasi ndoshta e keni paguar me privatësinë tuaj.

  Shumica e aplikacioneve që shkarkoni gjenerojnë automatikisht të dhënat tuaja personale dhe i ruajnë ato në bazën e të dhënave.

  Është një sekret i hapur që shumë kompani sigurojnë jetesën nga të dhënat personale të përdoruesve, pasi i ndihmon ata si në vendosjen e reklamave ashtu edhe në vendosjen e përmbajtjes.

  Këto janë aplikacionet që posedojnë më së shumti të dhëna tuaja personale:

  * Facebook – 70 për qind e të dhënave personale të mbledhura

  * Instagram – 58.82 për qind

  * Tinder – 55.88 për qind

  * Grindr – 52.94 për qind

  * Uber – 52.94 për qind

  * Awesome – 41.18 për qind

  * Tesco – 38.24 për qind

  * Spotify – 35.29 për qind

  * MyFitnessPal – 35.29 për qind

  * Jet2 – 35.29 për qind

  Nëse nuk doni që aplikacionet të dinë gjithçka për ju dhe ne shpesh u themi atyre më shumë sesa duhet, kontrolloni cilësimet për të parë se si mund të kufizoni sasinë e informacionit personal të përpunuar.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Auto02 Qershor 2023
  Prodhuesi gjerman i veturave sportive ka zbuluar “renovimin” më të fundit të logos së saj ikonë, vetëm më pak se një javë...
  Auto01 Qershor 2023
  Citroen ka lansuar një version hibrid të SUV-it të saj të familjes C5 Aircross. Citroen pretendon se elektrifikimi i motorit përmirëson “ekonominë”...
  Auto31 Maj 2023
  Një ankand bamirësie u mbajt në Kanë të Francës, ku “supertureri” i parë i Aston Martin, siç e quan kompania DB12, u...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...
  Lajme03 Qershor 2023
  Janë arrestuar dy person në Pejë, pasi dyshohet për vjedhje në një market. Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se pas...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kati i dytë i një shtëpie është kapluar nga zjarri, si pasojë katër persona kanë marrë lëndime trupore. Sipas policisë, ngjarja ka...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Finlandës, Matti Nissinen në një intervistë ka folur për zhvillimet e fundit në vend, tensionet në veri dhe dialogun Kosovë-Serbi. Diplomati...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Kosovari 47 vjeçar po drejtonte furgonin në mënyrë korrekte kur është goditur nga një makinë që kishte hyrë në korsinë e gabuar...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Udhëheqësi i forcës mercenare ruse, Wagner, Yevgeny Prigozhin, ka thënë se gati të gjithë luftëtarët e tij janë larguar prej qytetit ukrainas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.