Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Kroaci, 32 të vdekur dhe mbi 3 mijë raste të reja me COVID-19

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Gjatë 24 orëve të fundit në Kroaci janë regjistruar 32 viktima dhe 3.082 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19).

  Mbrojtja Civile njoftoi se numri i rasteve aktive në Kroaci sot arrin në 16.348. Midis tyre, 1.598 pacientë janë në spital, nga të cilët 178në respiratorë.

  “Që nga 25 shkurti 2020 kur u regjistrua rasti i parë me COVID-19 në Kroaci janë regjistruar 75.922 raste me koronavirus, nga të cilët 925 kanë vdekur, 58.649 janë shëruar, nga të cilët 2.215 në 24 orët e fundit”, tha Mbrojtja Civile.

  Aktualisht 35.690 persona janë në vetëizolim.

  Deri më tani, 592.326 persona janë testuar, nga të cilët 10.156 në 24 orët e fundit.

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Teherani ka dënuar sulmet e Shteteve të Bashkuara ndaj forcave të lidhura me Iranin në Siri. Siç raportohet, nga këto sulme janë...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Njëmbëdhjetë milionë fëmijë varen nga ndihma humanitare në Jemenin e shkatërruar nga lufta, sipas agjencisë së fëmijëve të Kombeve të Bashkuara, UNICEF....
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në Shqipëri, në rrugën Laç-Mamurras. Një automjet ka dal nga...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Kosova dhe Serbia janë të detyruara që ta zbatojnë shpejt atë për të cilën u pajtuan në takimin e nivelit të lartë...
  Lajme26 Mars 2023
  Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka radhitur disa çështje gjatë qeverisjes së Kurtit, të cilat sipas tij kanë ndikuar vetëm në shtrenjtimin...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në Shqipëri, në rrugën Laç-Mamurras. Një automjet ka dal nga...
  Vip26 Mars 2023
  Mbrëmjen e sotme u zbulua nga vetë Lorenci se ka pasur një lidhje mes tij dhe Keisit para hyrjes në Big Brother....
  Kronika26 Mars 2023
  Një person dyshohet se ia ka vënë flakën shtëpisë së vet në fshatin Raushiq të Pejës, të shtunën rreth orës 22. Sipas...
  Kronika26 Mars 2023
  Arrestohet një person në Mitrovicë, po bartte 21 emigrantë në veturëNjë person është arrestuar të shtunën rreth orës 1 e 20, në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.