Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Krijesa e tmerrshme shfaqet në plazh (FOTO)

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Një krijesë e rrallë me një pamje të pazakontë përfundoi në një plazh të njohur australian, duke lënë turistët të shokuar.

  Bisha, siç e quanin, dhe në fakt specia Molidae, i përket familjes së peshqve helmues nga rendi i peshqve me katër dhëmbë.

  Ata janë shumë të pazakontë në formë pasi duken si koka mbi të cilën është mbjellë bishti, kështu që lloji më i rëndësishëm i Mola-mola është emëruar në gjuhë të ndryshme si Kokë-peshk ose Peshku-diell i oqeanit.

  Këta peshq rriten deri në tri metra dhe janë përhapur në të gjithë oqeanet. Ushqehen me kandila deti dhe jetojnë deri në 1000 metra thellësi, dhe shpesh dalin mbi ujë për të hequr qafe parazitët.

  Peshku i rrallë është gjetur në grykën e lumit Kenneth në bregdetin jug-perëndimor të Victoria në Australi.

  Kate Rampton dhe burri i saj Tom, u tronditën kur panë një peshk që nuk e kishin parë kurrë më parë, dhe kaq të madh.

  “Ishte rreth dy metra i gjatë dhe i gjerë. Asnjëherë nuk kemi parë diçka të tillë më parë. Ajo dukej si një alien nga thellësia”, thanë ata për Daily Mail.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Të paktën shtatë persona janë vrarë nga bombardimet ruse gjatë natës në Ukrainën veriore dhe lindore, kanë thënë zyrtarët rajonalë. Shërbimet e...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill, ka folur rreth bombardimeve të NATO-s që u zhvilluan 24 vjet...
  Kronika24 Mars 2023
  Një person është arrestuar, i cili pas një mosmarrëveshje ka sulmuar një person tjetër duke i shkaktuar lëndime trupore. Policia bën të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.