×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Klinaku: Zyrtarët e Speciales më telefonuan, iu thashë se nuk e njoh gjykatën e tyre

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, ka zbardhur bisedën e sotme telefonike me zyrtarët e Gjykatës Speciale.

  Këta të fundit kanë kontaktuar sot Klinakun, duke e pyetur nëse ai e njeh gjuhën gjermane apo atë angleze.

  “Gjykata nuk më ka bërë ftesë. Vetëm më kanë thirrur në telefon dhe më kanë pyetur nëse flas gjuhën gjermane. Iu përgjigja se po, porse nuk dua të flas. Më pyetën nëse flas gjuhën angleze, iu thash se e flas, por nuk dua të flas as në gjuhën angleze dhe më thirrni me përkthyes, sepse gjuha ime amtare është gjuha shqipe. Sa e kam kuptuar, më kanë thënë të nënshkruaj diçka, por iu kam thënë se nuk e njoh këtë gjykatë”, ka thënë Klinaku përmes telefonit për KosovaPress.

  Ai po ashtu bëri të ditur se nga thirrja e parë, më nuk është kontaktuar nga zyrtarët e Speciales

  KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, dhe homologia e saj sllovene, Tanja Fajon, duan të promovojnë integrimin e shpejtë të Ballkanit Perëndimor...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka kërkuar dorëheqjen e ministres së Arsimit Arbërie Nagavci për shkak të rezultatit të dobët...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sonte para objektit të Shtëpisë së Kulturës “Xheladin Kurtaj” në Kaçanik, janë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademajt, e vrarë në...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka bërë të ditur se Italia ka dislokuar trupa shtesë të tyre në Kosovë. KFOR-i...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Të martën, u raportua se Marc-Andre Ter Stegen do t’i nënshtrohet një operacioni për lëndimin që ka pësuar në shpinë që e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Qeveria e Kosovës nuk ndan fonde të mjaftueshme për riintegrimin e viktimave të dhunës në familje, të cilat janë kryesisht gra me...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me moton “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë po protestohet në kërkim të drejtësisë për...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Monika Salihu, ishte e ftuar në emisionin e pasdites në Klan Kosova, “Ora e Pasdites”. Gjatë intervistës, ajo...
  Ekonomi05 Dhjetor 2023
  Minatorët e Trepçës edhe pas grevës dhjetë ditëshe, po ankohen se marrëveshja që i dha fund grevës, nuk po zbatohet. Përveç shpalljes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.