Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Kastrati-Likaj diskutojnë për fillimin e vitit të ri shkollor 2020/21

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati ka pritur sot në një takim ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, me të cilin ka biseduar për fillimin e vitit të ri shkollor dhe riorganizimin e shkollave në këtë komunë.

  Me këtë rast, kryetari Kastrati ka bërë të ditur se me ministrin Likaj janë dakorduar që fillimi i procesit mësimor të jetë në bashkërendim mes institucioneve qendrore dhe lokale.

  “Sot në Kamenicë pritëm ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj dhe kryesuesen e komisionit parlamentar për arsim Valentina Bunjaku-Rexhepi. Në këtë takim diskutuam për procesin e fillimit të vitit të ri shkollor 2020‚1 dhe çështjen e riorganizimit të shkollave në komunën tonë. Me ministrin Likaj, u dakorduam që koordinimi i procesit mësimor të jetë në bashkërendim mes institucioneve qendrore dhe lokale”, ka thënë ai.

  Nga ana e tij, ministri Likaj tha se kanë hartuar planin për fillimin e procesit mësimor.

  “Ne i kemi analizuar të gjitha situatat, po ashtu kemi shikuar edhe modelet e vendeve të tjera dhe kemi hartuar planin. Mirëpo jemi duke pritur përkrahje financiare nga Qeveria e Kosovës, për t’iu ndihmuar komunave”, ka thënë ai.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.