Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Ish-kryetari i Fjalës në Podujevë kalon në Vetëvendosje

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe kandidati për kryetar komune, Shpejtim Bulliqi, kanë pritur në takim Xhevdet Malokun, ish-kryetarin e partisë Fjala në Podujevë, i cili sot aderoi në Qendrën e Vetëvendosjes në Podujevë.

  Xhevdet Maloku është magjistër i ekonomisë, punon në Postën Gjermane në Kosovë. Ai është një kuadër i ri i cili na u bashkua në betejën e përbashkët për ta bërë ndryshimin e madh në komunën tonë. Ai u zotua për punë dhe angazhim në rritjen dhe zgjerimin e organizatës. Kuadrot si Xhevdeti, na duhen shumë nesër për të qeverisur mirë dhe me drejtësi, thuhet në njoftimin e Vetëvendosjes.

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Suzana Grubjeshiq ka dhënë qëndrimin e saj sa i përket Propozimit Evropian dhe në veçanti mbështetjes së madhe që po i jep...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish presidenti i Kosovës, Behxhet Pacolli ka bërë një gabim qesharak në rrjetet sociale, duke uruar fitoren e kombëtares së Kosovës ndaj...
  Lajme26 Mars 2023
  Me marrëveshjet e Brukselit dhe Ohrit, zgjidhja e “problemit të Kosovës” është rikthyer në binarë të normalizimit, gjë që çon vetëm në...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Vip26 Mars 2023
  Familjarët e Kristit kanë reaguar të revoltuar pasi Lorenci pranoi se ai dhe Keisi kanë pasur një romancë jashtë “Big Brother VIP”....
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...
  Sport26 Mars 2023
  Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermania...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.