Bota/Rajoni

​Irani arreston dy shtetas suedezë për trafik droge

​Irani arreston dy shtetas suedezë për trafik droge
16:42 | 01 Korrik 2020

Autoritetet iraniane arrestuan dy shtetas suedezë në aksionin e thyerjes së rrjetit të trafikut ndërkombëtar të drogës, gjatë së cilës u kap një sasi e madhe e lëndëve narkotike sintetike, njoftoi agjencia e lajmeve gjysmë zyrtare Tansim, njofton Reuters.

Tansim deklaroi se policia iraniane arrestoi disa anëtarë të rrjetit ndërkombëtar për trafik droge, si dhe se dy shtetas suedezë janë në mesin e tyre.

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021

Të tjera