Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Infermierja britanike akuzohet për vrasjen e tetë foshnjave

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Lucy Letby, 30-vjeç, do të paraqitet përpara Chester Crown Court të premten pasdite nën akuzat për vrasjen e tetë foshnjave dhe vrasjen e mbetur në tentativë ndaj 10 të tjerëve.

  Infermierja britanike u paraqit në një video-lidhje në Gjykatën e Magjistraturës Warrington dhe foli me një zë të fortë dhe të qartë për të konfirmuar emrin e saj, datën e lindjes dhe adresën e shtëpisë në Hereford.

  Fëmijët nën moshën 12 muaj që pretendohet se u vranë u emëruan në listën e gjykatës si Cemlyn Bennett, Joseph Johnson, Elsie McNall, Barney Gee, Daisy Parkin, Maddie Freed, Joseph Gelder dhe Eli Gelder.

  Letby, 30, u arrestua për herë të tretë të martën si pjesë e një hetimi mbi Spitalin e Konteshës së Chester, i cili filloi në 2017.

  Detektivët filluan një hetim për vdekjet e foshnjave në spital në maj 2017, duke parë fillimisht vdekjet e 15 foshnjave midis qershorit 2015 dhe qershorit 2016, transmeton Sky News

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Të tjera
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Lajme26 Mars 2023
  Si pasojë e vetaksidentit në afërsi te Rrethi në Prishtinë, një person ka pësuar lëndime trupore. Personi i lënduar është dërguar për...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryetari i Prishtinës Përparim Rama, ka publikuar një video ku shihet duke u pastruar rrugët e kryeqytetit. “E diele. Prishtina e pastër”,...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka drekuar sot me homologun kosovar Albin Kurti në Tiranë. Rama tha se gjatë këtij takimi, kanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.