Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Hoti thotë se e kaloi lehtë COVID-19

  FrontOnline
  19 Gusht 2020

  Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka folur rreth infeksionit me koronavirus dhe kërkesës së Lëvizjes Vetëvendosje për dorëheqje.

  Ai ka thënë se COVID-19 e ka kaluar lehtë, ndërkohë që ka zhvilluar punën nga shtëpia derisa është kthyer në punë.

  “Kërkoj respektim të plotët ë masave të institucioneve shëndetësore pasi me këtë do të kalohen pasojat më lehtë. Duhet të jemi të kujdesshëm në respektimin e plotë të masave”, tha Hoti në DebatPlus të TV Dukagjini.

  Ai ka folur edhe rreth kërkesës së Mimoza Kusari-Lila nga Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje për të dhënë dorëheqje, për shkak se ka pasur përparësi në testin për COVID-19 në krahasim me qytetarët që duhet të presin me ditë të tëra.

  “Unë kam pasur simptoma të lehta. Më është rekomanduar testi pas vizitës në Dragash. Pastaj kam qenë në pritje të testit. COVID-19 e kam kaluar lehtë. S’ka qenë shumë problematike. Kam bërë testimet përfundimtare që t’i kthehem aktivitetit dhe nuk i kam ndërprerë aktivitete. Kam kryer detyrat që të mos shkëputesha nga detyrat”, ka thënë Hoti.

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.