Lajme

​Hoti: Nga java e ardhshme nisim shpërndarjen e 60 milionë eurove

​Hoti: Nga java e ardhshme nisim shpërndarjen e 60 milionë eurove
20:26 | 29 Shtator 2020

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se fondi prej 87 milion eurosh tashmë është aktiv dhe në dispozicion të qytetarëve.

Ai në një postim në Facebook ka bërë të ditur se nga java e ardhshme do të nisin me shpërndarjen e 60 milionë eurove, shkruan Front Online.

Hoti po ashtu tha se deri në fund të vitit do të shpërndahen gjithsej 87 milionë euro.

Opozita Hotit: Ke dështuar për 100-ditë, s’ke bërë asgjë

Postimi i plotë:

Rimëkëmbja po ndodh!

Fondi prej 87 milionë euro tashmë është aktiv dhe në dispozicion të qytetarëve dhe bizneseve. Nga java e ardhshme nisim me shpërndarjen e 60 milionë euro, ndërsa deri në fund të vitit do të shpërndahen gjithsej 87 milionë euro që i kemi aprovuar në Qeveri.

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera