[wp-story]

Lajme

​Haxhiu: Serbia të njeh kur t’ia japësh Zajednicën dhe resurset e Kosovës

​Haxhiu: Serbia të njeh kur t’ia japësh Zajednicën dhe resurset e Kosovës
21:54 | 09 Shtator 2020

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka kritikuar marrëveshjen e arritur në Uashington nga ana e delegacionit të Kosovës.

Ajo në emisionin DebatPlus në TV Dukagjini ka deklaruar se heqja dorë nga zotimet për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare për një vit, është heqje dorë nga shtetësia.

“Serbia të njeh kur t’ia japësh Zajednicën dhe resurset e Kosovës”, është shprehur Haxhiu.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera