Lajme

​Haradinaj: Vreshtarët e Rahovecit kanë probleme të mëdha, shpresa të Ministria e Bujqësisë

​Haradinaj: Vreshtarët e Rahovecit kanë probleme të mëdha, shpresa të Ministria e Bujqësisë
14:37 | 12 Shtator 2020

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj po shpreson që Ministria e Bujqësisë do t’i qaset me seriozitet vreshtarëve dhe venarëve të Rahovecit, pasi po vazhdojnë të kenë probleme të shumta me shitjen e rrushit dhe venarët me pranimin e tij.

“Ministri Mustafa do ta ketë mbështetjen e grupit tonë parlamentar dhe besoj të të gjithë deputetëve të Parlamentit që të gjejë zgjidhje për këtë rast, sikurse edhe për rastin e qumshtarëve që po përballen me shumë vështirësi”, ka shkruar Haradinaj.

KEDS fillon pilot projektin për inspektimin e rrjetit elektrik me dron

Të tjera