[wp-story]

Lajme

​Haki Abazi: Etem Arifi po e sfidon të gjithë sistemin shtetëror

​Haki Abazi: Etem Arifi po e sfidon të gjithë sistemin shtetëror
18:58 | 13 Shtator 2020

Ish-zëvendëskryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi është deklaruar lidhur me mos arrestimin e deputetit Etem Arifi.

Ai në një postim në Facebook ka kujtuar se Etem Arifi është në arrati që nga muaji mars dhe si i tillë po e sfidon të gjithë sistemin shtetëror.

“Etem Arifi i dënuar nga gjykata është në arrati që nga muaji mars dhe e sfidon të gjithë sistemin shtetëror, ndërsa kërkohet liberalizimi i vizave nga shtetet evropiane dhe rrihen qytetarët para fëmijëve për punën e maskave”, ka shkruar Abazi.

Ndryshe, Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar urdhër-arrest për deputetin Etem Arifi, i cili është dënuar me vendim të të formës së prerë për mashtrimin me subvencione në shumë 25 mijë euro.

Ai është dashur që më 9 mars të paraqitej në qendrën për vuajtje të dënimit, por gjendja shëndetësore e të njëjtit kishte bërë që Gjykata e Prishtinës të shtyjë dy herë me nga dy muaj ekzekutimin e dënimit.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera