Lajme

​Hafir Shala bëhet me shtatore

​Hafir Shala bëhet me shtatore
22:42 | 13 Qershor 2021

Nën përkujdesjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe komunës së Drenasit, nesër në orën 15:00 do të bëhet përurimi i shtatores së humanistit dhe mjekut Hafir Shala.

Lajmi është bërë i ditur nga kryetari i Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci përmes një postimi në Facebook.

Shtatorja është e vendosur në oborrin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, e cila mban emrin e Hafir Shalës në Drenas.

Mjeku i UÇK-së Hafir Shala 23 vjet më parë është zhdukur në rrethana të panjohura dhe nga ajo kohë nuk dihet asgjë për fatin e tij.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera