Bota/Rajoni

​Gjyshja bie ‘pre’ e dashnorit

​Gjyshja bie ‘pre’ e dashnorit
00:04 | 22 Shtator 2020

Beth Hayning, një pensioniste 68-vjeçare nga Britania e Madhe, u çmend pasi doli se i dashuri i saj i ri, me të cilin ajo ra në dashuri, ishte një mashtrues për shkak të të cilit ajo humbi 18,000 funte kursime.

Kjo është arsyeja pse kjo gjyshe vendosi të ndajë përvojën e saj dhe të paralajmërojë gratë e tjera që të mos e përsërisin gabimin e saj.

Beth zbuloi se ishte e dashuruar me afrikanin e ri ‘deri në vesh’.

“Ishte një romancë e çmendur dhe më pëlqente seksi magjik”, tha ajo për Mirror.

Ajo thotë se ka kursyer për shumë vite, duke punuar si punonjëse sociale, para se të magjepset nga një burrë 30-vjeçar, me të cilin madje u martua në një ceremoni në Gana. Ajo u takua me të përmes mediave sociale dhe pranoi se ajo ra pas tij për shkak të mesazheve të qarta që ai i dërgoi asaj.

Rodney së shpejti i kërkoi para, dhe ajo i dha më shumë se 2,000 funte për të blerë pajisje muzikore në fillim.

Kur ajo e vizitoi në Gana, ai i kërkoi asaj të martohej me disa herë, gjë që ajo nuk pranoi, duke thënë se ata nuk e njihnin mirë njëri-tjetrin. Ajo ndryshoi mendje kur Rodney i propozoi asaj në publik, gjatë një koncerti. Vetëm në martesë ajo zbuloi se sa vjeç është ai në të vërtetë, por ajo mendoi se ishte tepër vonë për të hequr dorë nga martesa.

Pas dasmës, ajo u kthye në shtëpi në Angli dhe i pagoi një avokati 3000 funte për të rregulluar një vizë për bashkëshortin, e cila u miratua në shkurt 2017. Rodney më pas u transferua me të dhe jetoi me paratë e saj. Ajo e detyroi të merrte një punë, por ai nuk pranoi. Marrëdhënia u prish dhe Beth i kërkoi të largohej dhe pagoi për udhëtimin e tij në shtëpi dhe mbuloi të gjitha shpenzimet e divorcit.

“Ishte e vështirë për mua, por unë jam më mirë pa të,” përfundoi ajo.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera