Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Familja e ish-presidentit Thaçi i falënderon të gjithë qytetarët për mbështetjen në këto ditë jo të lehta

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Familja e ish-presidentit Thaçi i ka falënderuar të gjithë qytetarët e Kosovës për mbështetjen dhe solidarizimin me ta në këto ditë jo të lehta.

  Djali i ish-presidentit Thaçi, Endrit Thaçi, përmes një deklarate që u është dërguar mediave, ka shprehur mirënjohje të thellë për mbështetjen dhe interesimin e pareshtur që qytetarët po tregojnë për ish-presidentin Thaçi.

  Kjo është deklarata e plotë e Endrit Thaçit, djalit të ish-presidentit Thaçi:

  Qytetarë të nderuar, familjarë të dashur,

  Në emër të familjes Thaçi ju falënderoj të gjithëve për mbështetjen dhe solidarizimin tuaj në këto ditë jo të lehta për familjen tonë.

  U jemi thellësisht mirënjohës për mbështetjen e madhe dhe interesimin e pareshtur që keni treguar dhe po vazhdoni të tregoni për babain tim, themeluesin e UÇK-së, presidentin e vendit tonë.

  Të gjithë jemi të indinjuar e të mërzitur, por edhe shumë të bindur se ashtu siç ka punuar dhe ka ditur ta mbrojë përherë luftën e UÇK-së, popullin dhe shtetin tonë, së bashku me bashkëluftëtarët e tij do të dijë ta mbrojë edhe tash përballë këtyre akuzave monstruoze që padrejtësisht po rëndojnë mbi ta.

  Asnjë proces nuk do të mund ta njollosë luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e cila ishte dhe do të mbetet përjetësisht e shenjtë.

  Familja jonë është shumë krenare me kontributin në këto tri dekada të birit, vëllait, bashkëshortit dhe babait tonë për lirinë, pavarësinë dhe shtetndërtimin.

  Besojmë në drejtësinë ndërkombëtare dhe jemi të bindur se asnjë pretendim, sado dashakeq që mund të jetë, nuk mund ta ndryshojë historinë e lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

  Të qëndrojmë të fortë dhe të unifikuar!

  Do të dëshironim që t’ju prisnim të gjithëve në shtëpinë tonë dhe t’i themi secilit prej jush faleminderit nga zemra. Jemi të nderuar me përkrahjen tuaj, me fjalë dhe vizita. Por, dëshirojmë t’ju lusim që edhe në këto ditë, në këto momente, të kujdesemi për shëndetin dhe të mos lejojmë që të përhapet edhe më shumë pandemia COVID-19. Do të vijë përsëri koha që të takohemi së bashku.

  Ju falënderoj përzemërisht të gjithëve!

  Mirupafshim së shpejti!

  Me shumë respekt,

  Endrit H. Thaçi

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.