Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  ​Euro-U-21, Kosovë- Shqipëri – formacionet zyrtare

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë U-21, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Evropian 2021, raporton KosovaPress.

  Kosova dhe Shqipëria bëjnë pjesë në Grupin 3 ku Shqipëria ka 11 pikë ndërsa Kosova nëntë sosh.

  Këto janë formacionet zyrtare:

  Koaova: Bisinger Kurtulus, Vitia, Sadrii, Limani, Mustafa, Zekaj, Jashari, Kqiku, Idrizi, Hamdiu

  Shqipëria: Selmani, Selmani, Sota, Mala, Tuci,, Ademi, Kraja, Mitaj, Çokaj, Muci, Marku.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Sport01 Prill 2023
  Boksieri i famshëm britanik, Anthony Joshua, do të ndeshet sonte me boksierin tjetër të peshave të rënda, Jermaine Franklin. Joshua rikthehet në...
  Sport01 Prill 2023
  Sot rikthehen garat në nivel klubesh, pas pushimit ndërkombëtar Futbolli evropian do dhurojë spektakël sot, transmeton lajmi.net. Ndeshja hapëse zhvillohet në ‘Etihad’,...
  Sport01 Prill 2023
  Akil Gjakova është eliminuar nga Grand Slami i xhudos që po mbahen ë Antalia të Turqisë. Xhudisti kosovar u mposht në raundin...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.