Bota/Rajoni

​Edhe 59 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi

​Edhe 59 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi
20:13 | 09 Korrik 2020

59 raste të reja të virusit Covid-19 janë regjistruar në Mal të Zi, dhe dy njerëz kanë vdekur, njoftoi sot Instituti i Shëndetit Publik.

Që nga fillimi i qershorit, numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara është 695 dhe 10 vdekje, ndërsa 680 raste aktualisht janë aktive, raportojnë mediat në Podgoricë.

Në 24 orët e fundit janë testuar 565 mostra, dhe shumica e pacientëve të ri ishin nga Podgorica.

“Në mesin e pozitivëve ishte një mostër e një personi që ndërroi jetë dje dhe që dyshohej se vdiq si pasojë e koronavirusit”, njofton Instituti.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera