[wp-story]

Bota/Rajoni

​Berlini lehtëson kufizimet për Krishtlindje

​Berlini lehtëson kufizimet për Krishtlindje
18:52 | 25 Nëntor 2020

Kufizimet kundër COVID-19 do të lehtësohen në Gjermani gjatë festës së Krishtlindjes deri në fund të dhjetorit, sipas burime qeveritare, që cituan detaje nga një takim i krerëve të qeverisë federale dhe landeve.

“Nga 23 dhjetori deri më 1 janar, takimet e rrethit më të ngushtë familjar ose të miqve do të lejohen deri në 10 persona, me fëmijë deri në moshën 14 vjeç të pa llogaritur në këtë masë”, thanë burimet pranë negociatave.

Qeveritë federale dhe shtetërore ranë gjithashtu dakord për të ndaluar fishekzjarrët në sheshet e mëdha publike në prag të Vitit të Ri dhe do të rekomandojnë shmangien e plotë të përdorimit të tyre gjatë kremtimit./atsh

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera