[wp-story]

Bota/Rajoni

​Belgjika zgjat ndalimin e udhëtimit deri më 18 prill

​Belgjika zgjat ndalimin e udhëtimit deri më 18 prill
22:17 | 05 Mars 2021

Belgjika ka zgjatur ndalimin e udhëtimit që nuk është i nevojshëm jashtë vendit deri më 18 prill, i cili përfshin pushimet e Pashkëve, tha sot kryeministri Alexander De Croix.

Pas takimit mbi pandeminë me krerët e qeverive rajonale, kryeministri belg prezantoi gjithashtu një kalendar kuadër për lehtësimin e kufizimeve.

Zbutja parashikon rihapjen graduale të kafeneve dhe restoranteve dhe sallave të ekspozitave nga maji.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera