Lajme

​Bastiset një shtëpi private në Vushtrri, konfiskohen armë zjarri

​Bastiset një shtëpi private në Vushtrri, konfiskohen armë zjarri
15:15 | 11 Nëntor 2020

Mbi bazën e informacionit dhe dyshimeve të arsyeshme, Policia e Kosovës sot ka batisur një shtëpi private në Vushtrri.

Me këtë rast është gjetur dhe është sekuestruar një armë e llojit pistoletë dhe një sasi municioni.

Në cilësi të të dyshuarit për posedim ilegal të armës është intervistuar një person, ku pas procedurave të intervistimit i dyshuari është liruar për procedurë të rregullt.

Ndaj tij është iniciuar rast për vepër penale mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armës.

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera