Bota/Rajoni

​Barcelona merr të gjitha dekorimet e Juan Carlos

​Barcelona merr të gjitha dekorimet e Juan Carlos
18:22 | 27 Gusht 2020

Këshilli Bashkiak i Barcelonës vendosi sot t’i marrë të gjitha dekorimet zyrtare që i kishte ndarë ish-mbretit spanjoll Juan Carlos, pasi ky i fundit u gjet në qendër të skandalit për korrupsion.

Për marrjen e dekoratave për nder të ish-mbretit, në këshillin e kryeqytetit të Katalonjës votuan të gjitha partitë që janë pro pavarësisë së kësaj province nga Spanja.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera