[wp-story]

Kronika

​Arrestohet pronari i kompanisë ku humbi jetën një punëtor

​Arrestohet pronari i kompanisë ku humbi jetën një punëtor
11:17 | 07 Prill 2021

Një punëtor ka humbur jetën të martën, pasi ka rënë nga ndërtesa ku ishte duke punuar.

Policia ka dhënë detaje duke bërë të ditur se pronari i ku punonte viktima është arrestuar, teksa me rastin po merret edhe inspektoriati i punës.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar deri sa ishte në vendin e punës ka rënë nga ndërtesa dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore. Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Me rast janë duke u marrë edhe inspektorët e punës. I dyshuari mashkull kosovar pronar i kompanisë është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera