Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​9 infeksione të reja dhe një i vdekur nga COVID-19 në Slloveni

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Në Slloveni, nëntë raste të reja të infeksionit me koronavirus u konfirmuan në 24 orët e fundit nga 890 teste të kryera, dhe një pacient i infektuar vdiq, njoftoi të martën Qeveria sllovene.

  Kjo është më shumë raste të reja sesa një ditë më parë, kur 272 teste konfirmuan për vetëm një rast të infeksionit koronavirus, por me dy vdekje.

  Aktualisht, 22 pacientë janë shtruar në spital, dy prej të cilëve kanë nevojë për kujdes intensiv dhe 213 raste të infeksionit janë aktive, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

  Pas disa ditësh pa infeksione të reja, në 24 orët e fundit në komunën e Hrastnikut, një nga vatrat e epidemisë, tri raste të reja të infeksionit u regjistruan në shtëpinë e të moshuarve.

  Që nga fillimi i epidemisë në Slloveni, janë konfirmuar 2190 infeksione koronavirus dhe 123 persona kanë vdekur.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Pas “Lasgushit”, “Migjenit” dhe “Naimit”, linjës shqiptare të fluturimeve ajrore “Air Albania” i shtohet edhe aeroplani “Fishta”, për nder të poetit të...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Bordi i Fondit Monetar Ndërkombëtar miratoi të premten një paketë ndihme prej 15.6 miliardë dollarësh të nënshkruar më 21 mars me qeverinë...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar dekretin për miratimin e konceptit të përditësuar të politikës së jashtme të Rusisë. Kremlini bëri të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.