Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  ​799 tiketa për mosrespektimit të masave anti Covid-19

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve ka shqiptuar 799 tiketa për shkak të mosrespektimit të masave anti Covid-19.

  Sipas informatave, shumica e dënimeve janë shqiptuar për shkak të mos mbajtjes së maskës, por edhe për veprime tjera që ishin në kundërshtim me ligjin anti-covid.

  Policia gjithashtu ka shqiptuar 794 tiketa në trafik.

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Financave, Hekuran Murati, sot vizitoi shkollën “Hello Academy of Education” në Gjilan, ku...
  Lajme29 Mars 2023
  Avokati Tomë Gashi ka deklaruar se në Shtëpinë e Verdhë nuk  ka pasur asnjëherë pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Senatori...
  Lajme29 Mars 2023
  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka mbajtur një takim pune me drejtorë të departamenteve, divizioneve dhe drejtorive rajonale...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, tregoi se gjatë vitit 2022 mërgata ka sjellë në Kosovë rreth 3 miliardë euro....
  Lajme29 Mars 2023
  Zyra e Rregullatorit për Energji më 23 mars ka marrë vendim për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Por, sipas njohësit të çështjeve ekonomike,...
  Lajme29 Mars 2023
  Drejtori ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka kërkuar edhe njëherë që komunave të Kosovës të u kthehen mjetet...
  Lajme29 Mars 2023
  Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, bashkë me një delegacion danez, të kryesuar nga Anne-Mette Lyhnr Jensen, kanë vizituar burgun e Gjilanit. Gjatë...
  Vip29 Mars 2023
  Xhuli Nura ishte finaliste e edicionit të parë të Big Brother VIP Kosova. Modelja ndonëse nuk e fitoi çmimin kryesor u kthye...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Personat nga mosha 25 deri në 52 vjeç dhe punëdhënësit e tyre do të raportohen te prokurori publik i kantonit St.Gallen Në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.