Bota/Rajoni

​6 të vdekur dhe 129 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

​6 të vdekur dhe 129 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore
16:15 | 24 Korrik 2020

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore, nga Covid-19 kanë humbur jetën 6 persona, ndërsa janë regjistruar 129 raste të tjera pozitive me këtë virus.

Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë sot janë shëruar 109 pacientë, duke arritur në 5254 shifra e qytetarëve, të cilët ia kanë dal mbanë.

Që nga shpërthimi i pandemisë e deri më sot numri i të prekurve me CoVid-19 ka arritur në 9797. Aktualisht, 4092 raste janë aktive në gjithë vendin.

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera