Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​303 raste të reja me COVID-19 dhe 9 të vdekur në Bullgari

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Autoritetet shëndetësore në Bullgari kanë konfirmuar 303 raste të tjera të koronavirusit në 24 orët e kaluara, nga 5,701 testuar, sipas të dhënave të publikuara sot në kërkimin e informacionit në lidhje me koronavirusin.

  Nëntë më shumë njerëz vdiqën, raporton agjencia e lajmeve bullgare BTA.

  Gjithsej 12,717 njerëz u infektuan me virusin e koronës, nga të cilat 5,139 konsiderohen raste aktive.

  Shumica e personave të infektuar u gjetën në zonën e Blagoevgrad (97), e ndjekur nga Varna (54), Plovdiv (45) dhe Sofje (28).

  Në 24 orët e fundit janë shëruar 190 pacientë, të cilët e rritën numrin e përgjithshëm të kuruarve në 7.154.

  Në spital ka 872 pacientë, 44 prej të cilëve janë në kujdesin intensiv.

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Një i ri 28-vjeçar me ngjyrë në shtetin e Virxhinias, ka ndërruar jetë si pasojë e dhunës së policisë dhe stafit në...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Një 22-vjeçar shqiptar është arrestuar në Londër, pasi përndiqte një vajzë 11 vjeçe, të cilën e kishte parë në një park. Sipas...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Një grup i të burgosurve në burgun maqedonas “Idrizovë” kanë tentuar të arratisen përmes një tuneli të hapur. Sipas raporteve, një grup...
  Të tjera
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Një 22-vjeçar shqiptar është arrestuar në Londër, pasi përndiqte një vajzë 11 vjeçe, të cilën e kishte parë në një park. Sipas...
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti Fatmir Humolli sot nuk është ulur ku ulet zakonisht në Kuvendin e Kosovës. Për dallim nga herët tjera, ai është ulur...
  Lajme22 Mars 2023
  Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e së mërkurës ka marr vendim për hapjen e një universiteti të ri publik. Në këtë mbledhje...
  Lajme22 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është pyetur në konferencë për media për largimin e deputetit të këtij...
  Vip22 Mars 2023
  Po vazhdon “drama” lidhur me ‘Instagramin’ e Luizit. Ditën e djeshme iu ndërrua emri, e sot edhe iu bllokua, shkruan lajmi.net. Disa...
  Lajme22 Mars 2023
  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton për 14 raste të reja me Covid-19. Në 24 orët e fundit janë shëruar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.